هوشمند‎سازی

هوشمند سازی مراکز اداری و صنعتی

با توجه به پیشرفت دانش فناوری اطلاعات درسطوح مختلف امروزه استفاده از تکنولوژی و سیستم‎های پیشرفته در مراکز مختلف رو به افزایش است.
از این رو استفاده از راهکارهای مبتنی بر شبکه در ساخت و ارتقاء مراکزی چون ساختمان‎ها، خانه‎ها و مراکز آموزشی باعث ایجاد بستری برای کنترل و مدیریت متمرکز این محیط‎ها می‎شود. شرکت فراسیس سعی نموده با استفاده از ابزار مناسب و روش‎های پیشرفته روز دنیا اتوماسیون‎های مناسبی جهت هوشمندسازی محیط‎های کاری و خانگی و همچنین ساختار ویژه‎ای جهت هوشمندسازی مراکز آموزشی طراحی واجرا کند.
هدف از هوشمندسازی بهینه‎سازی مصرف سوخت و صرفه‎جویی در هزینه‎ها، افزایش آسایش و رفاه، ضریب امنیتی بالاتر، کنترل از راه دور، بالا بردن عمر مفید وسایل مصرفی، قابلیت اطلاع‎رسانی و بالا بردن ضریب تجملات است.
اجرای این اهداف مبتنی بر دریافت اطلاعات از حسگرها وعملگرها و ارسال فرم‎های لازم توسط کنترل‎کننده مرکزی به دستگاه‎ها می‎باشد.
در اجرای سیستم‎های هوشمندسازی ساختمان یا همان BMS تجهیزات برقی و الکترونیکی مانند موتورخانه, سیستم‎های سرمایش و گرمایش, آسانسور, استخر, برق و روشنایی اضطراری,کنترل تردد, اعلام و اطفا حریق, دوربین‎های مداربسته و سیستم‎های حفاظتی به صورت خودکار و توسط حس‎گرهای مختلف بر اساس سناریوهای از پیش تعیین شده کنترل می‎شوند.

Building3D
هوشمندسازی منازل

در اجرای سیستم‎های هوشمندسازی خانه و محل کار علاوه بر لوکس شدن محیط, کلیه لوازم برقی و الکتریکی, انرژی مصرفی, تنظیم نور محیط نسبت به نور خورشید, تنظیم دمای محیط بر اساس پارامترهای مختلف از جمله تعداد نفرات حاضر, تنظیم پرده‎ها و شیدرها و سایه‎بانها بر اساس شرایط جوی, طبق سناریوهای از پیش تعیین شده کنترل می‎شوند.

همچنین با استفاده از سیستم های امنیتی و نظارتی مانند دوربین‎های مدار بسته و کنترل تردد, برق اضطراری, حس‎گرهای حرکتی, تشخیص نشت گازوغیره می‎توان بستری امن جهت تامین رفاه و آسایش بیشتر را فراهم نمود.

هوشمندسازی مراکز آموزشی

در اجرای سیستم‎های هوشمند سازی مراکز آموزشی با ایجاد راهکارهای مناسب و استفاده از تکنولوژی روز توانسته‎ایم تغییراتی موثر در سیستم آموزشی و پرورشی کشور اعمال نماییم. از جمله این راهکارها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کلاسهای تمام هوشمند
  • سایت‎های کامپیوتری
  • ایجاد بستر شبکه جهت تولید و استفاده از محتوای آموزشی تحت وب
  • سیستم حضور و غیاب آنلاین
  • سیستم برگزاری آزمون به صورت آنلاین در مجتمع یا خارج از آن